Wolska kanonada

W wyjazdowym meczu 6. kolejki Ligi Parafialnych Klubów piłkarze MKP Tarchomin zwyciężyli z ekipą KP Miłosierdzie Wola 25:1 (13:0). Bramki dla podopieczny Romana Kuklińskiego strzelali: Paweł Aderek (siedem), Mikołaj Kszczotek (sześć), Hubert Czupryński (cztery), Marcin Przygudzki (trzy), Piotr Miksa (dwie), Mateusz Konieczny i Jakub Wolski (po jednej). Ponadto padł jeden gol samobójczy.

Spotkanie ze znacznie młodszym wiekowo zespołem z Woli było bardzo jednostronne i do złudzeń przypominało mecz z poprzedniego sezonu, kiedy to Niebiescy rozgromili ówczesnego rywala - Mokotowskie Lwy (48:1). Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando piłkarzy MKP. Co prawda pierwszego gola gospodarze strzelili sobie sami w 2. minucie meczu, kiedy futbolówkę wybijał Krasowski, ale kolejne trafienia były autorstwa zawodników z Tarchomina. Popis umiejętności po raz kolejny pokazał niezawodny duet Aderek-Kszczotek, który w ciągu szesnastu minut meczu zdobył łącznie siedem bramek. Przy wyniku 8:0 szkoleniowiec MKP wprowadził na boisko inną parę ofensywnych graczy - Miksę i Koniecznego. Na połowie rywala aktywny był Czupryński, który raz za razem zagrażał bramce gospodarzy. W efekcie etatowy stoper tarchomińskiej drużyny uzbierał trzy gole w ciągu niemal ośmiu minut. Pozostałe dwie bramki w piewrszej połowie należały do Miksy i Przygudzkiego, którzy strzelili premierowe gole w tym sezonie ligowym. Do przerwy wynik wynosił 13:0 i nie wymagał specjalnego komentarza.

W pierwszych momentach drugiej odsłony gry ponownie na boisku dzielili i rządzili weterani z talii trenera Kuklińskiego, którzy powrócili na plac gry. Aderek dopisał do listy trafień jeszcze cztery, a piłkę dobrze rozgrywali Kszczotek i bramkarz Krasowski. Między czasie swój ofensywny wkład w ten mecz zaliczyli jeszcze Wolski, który zmienił Komstę, oraz ponownie Czupryński z Przygudzkim. W ostatnich akcjach spotkania przypomnieli o sobie Konieczny i Miksa, którzy zdobyli po bramce w 54. minucie meczu.

Rywale w tym meczu ograniczali się do strzałów z daleka, z którymi świetnie radził sobie, będący w wysokiej formie, Wojciech Krasowski, jednakże w ostatniej minucie meczu niefrasobliwość w rozegraniu piłki przez defensywę MKP wykorzystali gospodarze, zdobywając tym samym honorowe trafienie i ustalając wynik meczu na 1:25.

KP Miłosierdzie Wola 1:25 (0:13) MKP Tarchomin
Bramki: gol samobójczy 2, Kszczotek 2, 10, 11, 13, 33, 37, Aderek 8, 15, 16, 32, 39, 44, 47, Czurpyński 21, 23, 29, 46, Przygudzki 24, 34, 47, Miksa 28, 54, Wolski 45, Konieczny 54

MKP Tarchomin*: 12. Wojciech Krasowski – 11. Franciszek Komsta, 3. Hubert Czupryński, 27. Marcin Przygudzki - 10. Mikołaj Kszczotek, 7. Paweł Aderek

Rezerwowi: 2. Piotr Miksa, 4. Jakub Wolski, 13. Kamil Józwik, 16. Mateusz Konieczny