Juniorzy MKP na XXIX Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim PKS

30 stycznia oraz 1 lutego aż dwie drużyny juniorskie MKP Tarchomin wzięły udział w XXIX Międzynarodowym Turnieju Piłi Nożnej Halowej PKS.

W piątek wystąpiła drużyna w kategorii wiekowej 2009, a w sobotę - 2010 i młodsi. Turniej odbył się na Akademii Wychowania Fizycznego i był to już trzeci z rzędu rok, w którym podopieczni trenerów Jakuba Wolskiego, Adriana Bartosiewicza i Piotra Kubaszewskiego wzięli udział w tych rozgrywkach.

Organizatorem turnieju od lat jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP.

Pierwszego dnia rozgrywek młodzi zawodnicy MKP zmierzyli się m.in. z PKS-em Radość, Iskrą Okuniew oraz PKS-em Gabriel Zamienie. Po dwóch porażkach w pierwszych meczach zespołowi z Tarchomina udało się zwyciężyć 2:0 z Iskrą Okuniew. Kolejne wyniki to nieznaczna porażka 0:1 z PKS-em Gabriel Zamienie, remis 1:1 z drużyną z Michalina oraz ponowne zwycięstwo 3:1 z Iskrą Okuniew. Takie rezultaty pozwoliły skończyć drużynie zawody na 5. miejscu.

Drugi dzień niestety nie okazał się taki dobry jak pierwszy. Dla młodszej drużyny, w której zagrali zawodnicy urodzeni w latach 2010-2012 było to pierwsze w życiu zetknięcie z taką imprezą sportową, dlatego tym bardziej cieszymy się z wyciągniętych wniosków i możliwości zebrania cennego doświadczenia w grze przeciw lepszym zespołom m.in. PKS Life Siennica czy drużynie z zagranicy- z białoruskiego Ivye. Najmłodszy zespół MKP zakończył turniej na 10. miejscu, ale motywacji do dalszej pracy nikomu nie zabraknie.

Drużyna MKP Tarchomin została także nagrodzona przez Organizatorów Turnieju NAGRODĄ FAIR-PLAY.