Pierwsza drużyna MKP powróciła do treningów

Piłkarze MKP odbyli w środę pierwszy powakacyjny trening. Na murawie zameldowało się 12 zawodników, którzy ćwiczyli pod okiem trenera Romana Kuklińskiego.

Nie zabrakło także nowych twarzy. Przy Picassa pojawili się 17-letni Mateusz Skrzymowski i 18-letni Antoni Komsta, który w barwach tarchomińskiej drużyny występował jeszcze u początków istnienia klubu. Był jeszcze stary znajomy - Mikołaj Kszczotek. Kapitan po rocznej przerwie w grze jest głodny futbolu i rozważa powrót na "stare śmieci".

Trening tradycyjnie rozpoczął się od rozgrzewki - krótkich przebieżek i rozciągania. Następnie zawodnicy dobrali się w pary, w których ćwiczyli najpierw podania, a potem zagrania głową. Następnym etapem było ćwiczenie schematów rozegrania futbolówki, które trenowane były w dwóch grupach. W pierwszej części nacisk położony był na dokładne podanie do partnera ze zmianą pozycji, a w kolejnym ćwiczeniu dołożony został element ze strzałem na bramkę.

W ostatnim fragmencie zajęć można było zaobserwować gierkę. Gra była bardzo wyrównana i choć na początku do siatki częściej trafiali piłkarze grający w znacznikach, to drużyna bez narzutek nie ustępowała i w ostatniej akcji treningu wyszła na prowadzenie, zwyciężając 5:4.

Zawodnicy zagrali w następujących składach:

"Znaczniki": Szydłowski - Skrzymowski, Przygudzki, Komsta - Kszczotek, Aderek

"Bez znaczników": Krasowski - Kubaszewski, Czupryński, Konieczny - Nowicki, Marszałek

Powiązana galeria: