Puchar 8 drużyn 2018/19: MKP Tarchomin - Katolickie Liceum Archutowskiego (27.10.2018)

Kolejny trudny rywal i kolejny horror za nami. W sobotnim spotkaniu 4. kolejki rozgrywek o Puchar 8 drużyn zawodnicy MKP zwyciężyli z Katolickim Liceum Archutowskiego 3:2 (2:0). Choć mecz nie rozpoczął się tak, jak wyobrażali to sobie zawodnicy tarchomińskiej drużyny, to oni zdobyli pierwsi gola, a z minuty na minutę zaznaczali swoją przewagę. Wynik meczu otworzył kapitan MKP Kuba Wolski, któremu świetnie dograł piłkę jego imiennik - Jakub Kowalski. Kilka minut później swój wyczyn z poprzedniego meczu powtórzył Mateusz Marszałek, który ponownie pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety w drugiej połowie wkradło się sporo nerwowości, co przyczyniło się do utraty gola. Prowadzenie na szczęście zdołał podwyższyć Mateusz Konieczny i jak się okazało było to trafienie na wagę trzech punktów. Prawdziwy horror rozpoczął się jednak w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy to zdaniem arbitra, faulował przeciwnika bramkarz Wojciech Krasowski. Nie dość, że sędzia podyktował rzut karny, to jeszcze pokazał czerwoną kartkę golkiperowi MKP. Z konieczności między słupkami bramki stanął Konieczny, który w sobie tylko znany sposób obronił strzał z wapna, ale przy dobitce nie miał już szans. Mimo kontrowersyjnej końcówki udało się dowieźć prowadzenie nad dotychczasowym liderem do końca i zepchnąć go w tabeli.

WRACAMY TAM, GDZIE NASZE MIEJSCE! MAMY LIDERA, BRAWO DRUŻYNA!