Fundacja BoWarto uhonorowała MKP Tarchomin

W sobotę 11 kwietnia na Mokotowie odbył się V Memoriał Piłki Nożnej im. o. Józefa Jońca SP, duchownego i społecznika, który zginął przed pięcioma laty w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Organizatorem turnieju była Fundacja BoWarto, która od kilku lat współpracuje z MKP Tarchomin, m. in. pomaga w organizacji Projektu "1% dla MKP".

Wydarzeniu patronowali: Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy i Radio Warszawa. Podczas turnieju oprócz zmagań sportowych zawodników z podstawówki i gimnazjum, Prezes Fundacji Pani Renata Wardecka przekazała sprzęt sportowy trzem klubów piłkarskim. Pośród nich znalazło się MKP Tarchomin, a podarek odebrała delegacja tarchomińskiej drużyny w osobach: Prezesa Marcina Przygudzkiego, zawodnika starszej drużyny - Jakuba Wolskiego oraz juniorskiej - Arkadiusza Karwowskiego. "Chcielibyśmy wyróżnić piłkarzy z Tarchomina, których od pewnego czasu podpatrujemy i współpracujemy, tą siatką dobroczynności z drobnym sprzętem sportowym." - mówiła Prezes Wardecka, zapraszając tarchomińską reprezentację, aby wręczyć im nagrodę. W przeciwnym kierunku powędrowało podziękowanie, które Marcin Przygudzki złożył na ręce Prezes Fundacji, a także dodając: "Jesteśmy wdzięczni za te lata i mamy nadzieję, że dalej będziemy współpracować. Do zobaczenia w przyszłym roku na VI Memoriale!". Przygudzki obiecał, że w przyszłym roku uda się wystawić do turnieju przynajmniej jedną drużynę w kategorii wiekowej podstawówki lub gimnazjum.

MKP Tarchomin współpracuje z Fundacją BoWarto od przeszło trzech lat i to dzięki wsparciu tej organizacji już trzy razy promowaliśmy akcję “1% dla MKP”, dzięki której każdy podatnik mógł przekazać 1% swego rozliczenia PIT na działalność klubu. Z samą Prezes Fundacji, Panią Renatą Wardecką, współpraca trwa jeszcze dłużej. Jeszcze, kiedy działała w Parafiadzie w roku 2011, przekazała drużynie zestaw koszulek, które służyły jako treningowe.

Więcej o V Memoriale im. Józefa Jońca oraz działalności Fundacji BoWarto można przeczytać tutaj: http://www.fundacjabowarto.pl/v-memorial-o-jozefa-jonca-sp-10-11-kwietnia-2015-r/

Materiał wideo z Memoriału: