Młodzi nie próżnują

W miniony weekend pierwsza drużyna MKP Tarchomin odpoczywała od ligowej batalii. W przerwie od rozgrywek Ligi PKP zajrzeliśmy do zespołu juniorskiego tarchomińskiej ekipy. W sobotnie przedpołudnie młodzi zawodnicy dzielnie trenowali na boisku przy ul. Mehoffera. Po rozgrzewce szlifowali przyjęcia i podania, a następnie ćwiczyli te elementy w grze w "dziadka". Potem przyszedł czas na schematy rozegrania piłki, kiedy to młodzi adepci futbolu uczyli się wyprowadzać szybkie akcje boczną strefą boiska oraz kontrataki z własnego pola karnego. Zajęcia pod okiem Marcina Przygudzkiego, który pełni rolę koordynatora grupy młodzieżowej MKP Tarchomin, zakończyły się gierką na zwężonym boisku. Dwudziestominutowy sparing wewnętrzny zakończył się remisowym wynikiem 5:5, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy w niebieskich znacznikach.

Juniorzy MKP Tarchomin dopiero tej jesieni rozpoczęli wspólne treningi. Kadra drużyny cały czas jest w budowie, a opiera się głównie na chłopcach ze szkoły podstawowej. Początki tego młodego zespołu bardzo przypominają pierwsze treningi obecnej "jedynki" sprzed czterech lat, z tymże teraz młodzi zawodnicy MKP pracują nad tym, aby w przyszłości godnie zastąpić starszych kolegów i osiągać jeszcze większe sukcesy.