Inauguracja z Mińskiem, znamy pozostałych rywali

Poznaliśmy już najbliższego rywala MKP Tarchomin w nowym sezonie Warszawsko-Praskiej Ligi Piłki Nożnej, a także pozostałe sześć drużyn, z którymi przyjdzie się zmierzyć podopiecznym trenera Romana Kuklińskiego.

Podobnie jak w minionym sezonie zawodnicy tarchomińskiej ekipy znaleźli się w 1. lidze Grupie A rozgrywek diecezjalnych i również tak samo jak rok temu w pierwszej kolejce ligowej przyjdzie im się mierzyć z drużyną parafialną Najświętszej Maryi Panny z Mińska Mazowieckiego - triumfatorem W-PLPN 2015 i 2016.Poprzedni wojaż do oddalonej o 60 km od Warszawy miejscowości zakończył się porażką 6:12,a bramki w tym meczu zdobywali Paweł Aderek (trzy), Mikołaj Kszczotek (dwie), Mateusz Konieczny (jedna). W rundzie rewanżowej podobnie lepszy okazał się mistrz ligi, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:7.W tamtym spotkaniu do siatki rywala trafiali Paweł Aderek i Jakub Motyl. Już w najbliższą niedzielę 9 października będzie okazja do rewanżu na boisku przy ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim - czyżby do trzech razy sztuka?

Poza drużyną parafii p.w. NMP w lidze w tym sezonie będzie grał lokalny rywal z Mińska - ekipa parafialna p.w. św. Antoniego z Padwy. Spośród znanych zespołów zawodnicy trenera Kuklińskiego ponownie zagrają z drużyną św. Barnaby z Targówka, skąd blisko jest na Zacisze, gdzie czeka kolejny nowy rywal Niebieskich. Pozostałe teamy to drużyny spoza Warszawy. Piłkarzy MKP Tarchomin czekają podróże do Rembertowa czy Otwocka.