Relacja z naboru do drużyny juniorskiej MKP

W sobotnie przedpołudnie 1 października 2016 roku na boisku parafialnym przy ul. Mehoffera 4 odbył się nabór do juniorskich drużyn MKP Tarchomin.

Punktualnie o godz. 10.00 młodzi adepci futbolu rozpoczęli rozgrzewkę pod okiem zawodnika seniorskiego zespołu – Jakuba Wolskiego – który po powrocie po kontuzji nie tylko wraca do ekipy Romana Kuklińskiego, lecz także zostanie trenerem powstającej grupy juniorów. W organizacji wydarzenia pomagali także były piłkarz MKP i opiekun ministrantów w Parafii św. Jakuba – Karol Kanclerz, nowy zawodnik tarchomińskiej drużyny – Sebastian Marciniak oraz prezes Marcin Przygudzki. Nad całością czuwał nowy wikary i duchowy opiekun zespołu ks. Maciej Miętek. Licznie zebrali się również rodzice, którzy wspierali swoich synów w sportowych zmaganiach.

Po rozgrzewce młodzi piłkarze zostali podzieleni na trzy grupy i każda z nich ze swoim opiekunem wędrowała po boisku, gdzie ustawione były stacje z różnymi ćwiczeniami. Zawodnicy przechodzili testy szybkościowe i siłowe, podczas których musieli zmierzyć się w biegu na 30 metrów oraz skoku w dal z miejsca. Następnie nadszedł czas na sprawdzenie, jak chłopcy radzą sobie z piłką przy nodze. Przeprowadzony został slalom, zwroty z piłką, żonglerka oraz strzały na bramkę.

Na koniec treningu trenerzy podzielili zespół na dwie równorzędne wiekowo i umiejętnościowo grupy rozegrana została gierka na całym boisku. Mecz był bardzo zacięty, a wyznaczony czas gry nie przyniósł bramek i zakończył się bezbramkowym remisem. Trener Wolski zarządził jednak konkurs rzutów karnych, w których odrobinę lepiej radzili sobie zawodnicy w żółtych znacznikach.

Po blisko dwugodzinnym sportowym spotkaniu młodzi piłkarze i organizatorzy stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a następnie z uśmiechami na twarzach powrócili do domów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naboru.

Powiązana galeria: