Jakub Kowalski dołącza do MKP Tarchomin

Nowym zawodnikiem MKP Tarchomin został 16-letni Jakub Kowalski. Grający na pozycji obrońcy piłkarz występował wcześniej w Agape Białołęka. W barwach tarchomińskiego zespołu będzie występował z numerem 8.

Poniżej prezentujemy zapis rozmowy z nowym zawodnikiem MKP.

Jak doszło do tego, że trafiłeś do MKP Tarchomin?

Jakub Kowalski: O MKP słyszałem już dawno. Byłem na kilku meczach drużyny w rozgrywkach o Puchar 6 drużyn, ponieważ oglądałem w akcji mojego kolegę, Mateusza Marszałka. To właśnie on najbardziej przyczynił się do tego, że dołączyłem do tarchomińskiego zespołu.

Co możesz powiedzieć o pierwszych wrażeniach w drużynie, na treningu?

JK: Pierwsze zajęcia z zespołem były fajnym doświadczeniem, idealnie zaaklimatyzowałem się w drużynie i szybko wszedłem w rytm treningów. W MKP szczególnie ujęła mnie przyjazna atmosfera i ciekawe zadania treningowe.

Jakie są Twoje piłkarskie doświadczenia, mocne strony i kto jest Twoim boiskowym idolem?

JK: Najlepiej czuję się jako prawy obrońca. Przed zmianą barw klubowych przez 7 lat grałem w AGAPE Białołęka, więc mam dość spore doświadczenie i niezłe przygotowanie techniczne. Myślę, że wyróżnia mnie spokój w rozegraniu piłki. Mój piłkarski idol to reprezentant Niemiec, pomocnik, Joshua Kimmich.

Jakie cele wyznaczasz sobie w debiutanckim sezonie w barwach MKP Tarchomin?

JK: Moim głównym celem na nowy sezon jest regularna gra w meczach. Ponadto chciałbym, abyśmy jako drużyny tracili jak najmniej bramek. Liczę, że dołożę do tego cegiełkę.

Naszemu nowemu zawodnikowi, Jakubowi, życzymy dużo zdrowia i wielu pięknych chwil w barwach tarchomińskiego MKP!