Falstart seniorów MKP

Za piłkarzami MKP Tarchomin nieudany występ na IV Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej w Wołominie. W sobotę wzięli udział w fazie grupowej rozgrywek, ale nie będą ich mile wspominać.

Do Turnieju zawodnicy przystąpili w okrojonej kadrze. Z podstawowego składu obecni byli kapitan Mikołaj Kszczotek oraz Marcin Przygudzki. Z konieczności w polu zagrał pierwszy bramkarz Wojciech Krasowski, a między słupkami stanął Sebastian Olczyk. Ponadto kadra uzupełniona była młodszymi zawodnikami. Wśród nich byli Mikołaj Nowicki, Mateusz Skrzymowski oraz Jakub Szwarc, który wraz z rundą wiosenną dołączył do zespołu.

W fazie grupowej MKP mierzyło się z drużynami z Duczek (0:2), Helenowa (1:4, gol Kszczotek), Gocławia (0:1) i Grodziska (0:5). Ze znanych zespołów tarchomińska ekipa zmierzyła się z trzecią drużyną rozgrywek o Puchar 6 drużyn - FC Oaza Marysin. Niestety w tym spotkaniu również lepsi byli rywale.

Przygotowania do rundy wiosennej trwają i choć piłkarze MKP wystąpili w Wołominie w okrojonym składzie, pokazało to, że przed liderem rundy jesiennej Pucharu 6 drużyn jeszcze wiele pracy, aby dojść do optymalnej formy na decydującą część sezonu.