Nowe stroje pierwszej drużyny MKP Tarchomin

Na równo 100 dni przed wydarzeniem centralnym z okazji jubileuszu 500-lecia istnienia kościoła św. Jakuba Ap. na Tarchominie prezentujemy nowe stroje pierwszej drużyny MKP Tarchomin, która czynnie działa przy parafii.

W roku 2018 mija 500 lat od wybudowania obecnego kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła na Tarchominie. Jest on najstarszym oryginalnym gotyckim kościołem w Warszawie i unikatem w skali całego Mazowsza. We współpracy klubu z ks. proboszczem Andrzejem Kowalskim pragniemy połączyć działalność MKP z obchodami rocznicy istnienia naszego kościoła. Tarchomiński klub utworzony w 2010 roku stanowi tylko niewielką część historii parafii św. Jakuba Ap., jednak wspólnie z członkami drużyny, którzy czynnie posługują w parafii, bardzo mocno wpisuje się w budowanie wspólnoty.

Nowe stroje MKP Tarchomin są w unikatowej kolorystyce z przewagą bieli, w której zawodnicy jeszcze nigdy nie mieli okazji grać. Zgodnie z barwami klubu pozostają granatowe wstawki obecne również przy poprzednim komplecie. W nowych kompletach będą grać również bramkarze pierwszej drużyny MKP. Te z kolei utrzymane są w ciemnej, granatowej kolorystyce z elementem kratki przypominającej kształtem rybią łuskę, co również nadaje symboliki religijnej. Na kompletach pojawiło również logo związane z 500-leciem wybudowania kościoła św. Jakuba. Stroje przygotował partner techniczny MKP Tarchomin - Givova Polska.