Przybyszewski i Wolski opuszczają MKP

22-letni Artur Przybyszewski i 16-letni Jakub Wolski nie będą zakładać koszulki MKP w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016, ponieważ zdecydowali zakończyć długoletnią przygodę z tarchomińską ekipą.

Urodzony w 1993 roku to drugi, po kapitanie MKP Mikołaju Kszczotku, najstarszy zawodnik MKP, który dołączył do drużyny we wrześniu 2012 roku. Od pierwszych dni w zespole ustawiany był przez trenera Witkowskiego na pozycji obrońcy, podobnie grał u obecnego szkoleniowca z Tarchomina Romana Kuklińskiego, lecz zawsze wykazywał inklinacje do gry ofensywnej. Przez 3,5 sezonu zaliczył 28 meczów, zdobywając w nich 7 bramek i notując 13 asyst.

Aż o sześć lat młodszy Jakub Wolski żegna się z zespołem z powodów zdrowotnych. Grę w barwach MKP zaczynał jeszcze u początku istnienia klubu, ale w styczniu 2012 odszedł na 1,5 roku do Agape Białołęka. W sezonie 2013/14 ponownie przywdział koszulkę "Niebieskich" i stan ten trwał aż do aktualnego sezonu. Na jednym z pierwszych treningów przed trwającym sezonem nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z gry przez całą rundę jesienną. Udało mu się wrócić na ostatni grudniowy mecz z Katedrą i od razu wyszedł w wyjściowym składzie. Okazało się jednak, że zdrowie nie pozwala mu na dalsze kontynuowanie kariery. Łącznie przez niespełna 5 sezonów rozegrał 13 spotkań, zaliczając 4 trafienia i 2 asysty.

W swoim dorobku obaj piłkarze mają sukcesy ligowe osiągnięte z drużyną - dwa brązowe medale i wicemistrzostwo Ligi Parafialnych Klubów Piłkarskich.

Arturowi i Kubie dziękujemy za wszystkie wspólne chwile sportowej radości i życzymy wszystkiego najlepszego.