Z Ząbek na tarczy

W sobotnim sparingu piłkarze MKP Tarchomin ulegli drużynie parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach 2:5 (1:3). Jedyne trafienia dla stołecznego zespołu zanotował kapitan Mikołaj Kszczotek w 9. i 52 min. spotkania.

Piłkarze MKP Tarchomin źle weszli w mecz, bo już w 3. minucie stracili bramkę po rzucie rożnym. Chwilę później rywal wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy podopiecznych trenera Kuklińskiego i zrobiło się 2:0. Szybką, kontaktową bramką odpowiedział jednak Kszczotek, który w 9. minucie spotkania wykorzystał nieporozumienie jednego z obrońców wraz z bramkarzem ząbkowskiej ekipy. Kolejne akcje nie przynosiły efektu, ani sytuacji podbramkowym. To przeciwnicy kreowali grę i raz po raz niepokoili Grędziszewskiego, który wkrótce ponownie wyjmował piłkę z siatki. Świeżości w ofensywie nie wprowadziła także zmiana duetu Aderek-Kszczotek na Konieczny-Nowicki, a zawodnicy z Tarchomina walili głową w mur.

Na drugą odsłonę zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani, chcąc zatrzeć złe wrażenie sprzed zmian stron. Faktycznie piłkarze MKP kreowali więcej akcji ofensywnych, byli pewniejsi w defensywie i dłużej utrzymywali się przy piłce, co w persfektywie fatalnej pierwszej połówki było sporym postępem w grze. Na uwagę zasługują okazje Czupryńskiego i Jaróga, którzy w przeciągu dwóch minut mogli doprowadzić do wyrównania. Ich strzały trafiały jednak w słupek i poprzeczkę bramki przeciwników. Niewykorzystane okazje zemściły się na tarchomińskiej drużynie, a pokonany z dystansu został Krasowski. Wkrótce, w 52. minucie przebudził się Kszczotek, który ładną podcinką zdobył drugiego gola dla MKP w sparingu. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu gospodarzy i trzeci mecz kontrolny tej wiosny zakończył się sromotną porażką podopiecznych Romana Kuklińskiego 2:5.

Drużyna Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach 5:2 (3:1) MKP Tarchomin
Bramki: Kszczotek 9, 52

MKP Tarchomin: 1. Christian Grędziszewski – 8. Kamil Moszczyński, 13. Hubert Czupryński, 27. Marcin Przygudzki – 10. Mikołaj Kszczotek, 6. Łukasz Jaróg, 7. Paweł Aderek

Rezerwowi: 12. Wojciech Krasowski, 9. Mikołaj Nowicki, 16. Mateusz Konieczny, 53. Kamil Józwik

Grano 2x35 min